رویا چیست, و آرزو به چه معناست ؟

رویا چیست, و آرزو به چه معناست ؟

یران رویا واقعیتی هست برای آینده ،که انسان برای خودش درست میکند و برای رسیدن به آن تلاش میکند، آرزو چيزي است براي به دست آوردن و امید به آینده داشتن!

اگر می‌توانید رؤیایی داشته باشید، پس می‌توانید انجامش دهید. به یاد داشته باشید که همه‌چیز با یک رؤیا آغاز شده است.

برای این‌که بیشترین بهره را از زندگی‌تان ببرید، یک فاکتور کلیدی که باید به یاد داشته باشید، اندازه رؤیاهای‌تان است. اگر رؤیاهای‌تان کوچک‌اند، از بسیاری از چیزها در زندگی محروم و بی‌بهره خواهید ماند. شما محروم خواهید ماند، نه به این دلیل که آن‌ها دست‌نیافتنی‌اند، بلکه به این خاطر که محدود ساختن عقایدتان شما را از دستیابی به آن‌ها محروم ساخته‌اند.

به همین دلیل است که من باور دارم، باید یاد بگیریم چگونه رؤیاهای بزرگ داشته باشیم. زندگی شما ارزشمندتر از آن است که آن را صرف آرزوهای کوچک کنید. رؤیاهای بزرگ داشته باشید تا بتوانید از پتانسیل‌تان بیشترین بهره را ببرید.

با این‌ وجود باید قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که رؤیاهای درستی را دنبال می‌کنید. باید اطمینان حاصل کنید که رؤیاهای‌تان هم رضایت‌بخش و هم معنا دارند. این یعنی که رؤیاهای‌تان باید در ارتباط با جهانی باشند که در آن زندگی می‌کنید و همچنین رؤیاهای‌تان باید بیشتر در مورد بخشش باشند تا دریافت کردن- اگر تنها روی خودتان تمرکز کنید، احساس رضایت و کمال نخواهید کرد، حتی اگر خودتان به آن چیزی که می‌خواهید برسید.

با در نظر داشتن این نکات در ذهن، حال نگاهی به این راهکارها بیندازید تا بدانید چگونه رؤیاهای بزرگ داشته باشید و آن‌ها را تحقق بخشید؟

از داستان زندگی مردم بزرگ الهام بگیرید

این راه مورد علاقه من برای به چالش کشیدن محدودیت عقایدم است. ما اغلب فراموش می‌کنیم که «همه» افراد بزرگ از جایی شروع کرده‌اند. بدون توجه به اینکه در نهایت چه شده‌اند. همه افراد بزرگ در ابتدا شروع فروتنانه و خاشعانه‌ای داشته‌اند. خواندن داستان‌های‌شان، به‌ویژه روشی که کارشان را شروع کرده‌اند به شما الهام می‌بخشد و ذهن‌تان را به‌سوی امکانات تازه‌ای باز می‌کند.

با این‌حال در اینجا یک نکته کلیدی وجود دارد: داستان‌های آن‌ها را به‌عنوان یک فرد تماشاگر نخوانید. خودتان را جای آن‌ها بگذارید. خودتان را در موقعیت آن‌ها تصور کنید که با چالش‌ها مقابله کرده و با توقعات مبارزه می‌کنید. این کار به شما الهام می‌بخشد رؤیاهای بزرگ‌تری را برای خود انتخاب کنید.

رؤیاهای‌تان را یادداشت کنید

مشغولیت زندگی ممکن است سبب شود رؤیاهای‌تان را فراموش کنید. بنابراین نیاز است که به‌طور دائم آن‌ها را به خود یادآوری کنید. رؤیاهای‌تان را همواره یادداشت کنید و به قسمت‌هایی که اکنون برای‌تان قابل‌دسترس است توجه نشان دهید.

یک طرح نبرد برنامه‌ریزی کنید

داشتن رؤیا یک چیز است و محقق کردن آن چیز دیگر. شما نیاز به یک طرح نبرد خواهید داشت. همان‌طور که اسکات آدامز یک‌بار گفت: "بازندگان اهداف دارند و برندگان سیستم دستیابی به اهداف”. نیازی نیست که طرح‌تان فوق‌العاده و کامل باشد؛ در واقع می‌توانید طرح‌تان را در طول مسیر و زمانی که با موقعیت‌های جدید روبرو می‌شوید کامل و به‌روز کنید. این کار شما را وا می‌دارد فکر کنید که چگونه به اهداف‌تان برسید و این نکته بسیار مهمی است!
هر روز برای رسیدن به رؤیای‌تان هزینه‌ای بپردازید

رؤیاهای‌تان ممکن است آن‌قدر بزرگ باشند که احساس ضعف کنید. اما به یاد داشته باشید که راه خوردن یک فیل این است که هر بار لقمه‌ای از آن را در دهان بگذارید. به‌طور مشابه آنچه شما باید برای رسیدن به رؤیای بزرگ‌تان انجام دهید این است که هر روز کاری کوچک را در جهت رسیدن به آن انجام دهید.

به این فکر نکنید که چالش پیش روی‌تان تا چه میزان بزرگ است؛ به‌جای آن اطمینان حاصل کنید که هر روز حداقل یک قدم به سمت جلو بر می‌دارید. اگر مصمم و پایدار باشید در طول زمان پیشرفت قابل‌ملاحظه ای خواهید کرد.

انتظار چالش‌های پیش رو را داشته باشید

هنگامی‌که به رؤیاهای‌تان می‌پردازید، خودتان را برای مواجهه با سختی‌ها و مشکلات نیز آماده کنید. این‌گونه وقتی سختی‌ها فرا می‌رسند خود را نمی‌بازید و به راه‌تان ادامه می‌دهید. مهارت تحمل سختی‌ها را به دست آورید.

مراقب «متوسط بودن» باشید

افرادی که در اطراف‌تان هستند ممکن است بگویند هدف‌تان بیش‌ از اندازه بلند پروازانه است. آن‌ها ممکن است به شما توصیه کنند یک زندگی «عادی» را در پی بگیرید. اما اگر شما می‌خواهید بهترین بهره را از زندگی‌تان ببرید، «عادی بودن» راه خوبی نیست. پس مراقب باشید؛ اجازه ندهید به سمت متوسط یا عادی بودن پسرفت کنید.

از فصول «ساکن» بگذرید

ممکن است زمان‌هایی فرا برسد که به نظر بیاید در آن‌ها گیر کرده‌اید. ممکن است به مدت طولانی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را مشاهده نکنید. در چنین موقعیت‌هایی شاید وسوسه شوید که از رؤیای‌تان دست بکشید. این کار را انجام ندهید. این دوره‌ها طبیعی‌اند و هر فردی با آن‌ها مواجه می‌شود. به رؤیاپردازی ادامه دهید؛ حرکت به‌سوی جلو را ادامه دهید. درست است که باید به مشکلاتی که قابل اصلاح‌اند فکر کنید، اما آتش درون‌تان را نیز شعله‌ور نگه‌دارید. اگر این کار را انجام دهید، دوره رکود در نهایت به پایان می‌رسد و دوباره همه‌چیز درخشان خواهد شد.

امیدواری در شرایط سخت را فراموش نکنید.

معمولی زندگی کردن آسان است؛ اما بهره بردن کامل از زندگی و به کمال رسیدن آسان نیست. البته با وجود دشواری این سبک زندگی یک ماجراجوئی فوق العاده است. آیا حاضرید این زندگی را تجربه کنید؟
Top